15 detsember 2014

Memme-taadi jõulupäev Raikkülas

Kellahääl kutsub õue, jõulurõõm tungib põue...
14.detsembril oli see päev, kui süüdati kõikjal kolmas advendiküünal. Jõgeval, külma pealinnas kuulutati välja JÕULURAHU.
Raikküla Kultuurikeskuses toimus memme-taadi jõulupäev. Kolmanda advendiküünla süütas seenioride klubi kõige auväärsem liige Erni Tammaru, kes saab detsembri lõpus 88.
Õnnesoovid kõigile detsembrikuu sünnipäevalastele - mis sest, et aastad kaovad ja aeg läeb lennates - nii kõlas ühiselt kaunis sünnipäeva tervituslaul.
Pidulaud verivorstide-ja hapukapsaga, kommid, piparkoogid - kiitus toimkonnale (Kärt-Tiia, Marvi, Helle, Kaja).
Algas eeskava. Rapla Laste Muusikakooli õpetaja Angela Katkosilt ja tema flöödiõpilased: Aliis Siniroht, Hiie Münter, Angela Muddi, Pilleriin Saarepera, Keet Vahtre.
Soolopalad, duetid, ansamblimäng, klaverisaade õpetaja Angelalt. Imelised flöödiviisid tungisid hinge. Kui esimese klassi poiss Kert mängib flööti suure enesekindluse ja pühendumisega, ei tahtnud aplaus lõppeda.
Õpetaja Angela teeb lastega tublit tööd, esinemisjulguse on ta lastesse sisse süstinud.
Laulsid Veiko ja Aliis Siniroht. Lummavalt kaunid jõuluviisid isalt ja tütrelt. Need lummasid meid nii, et vist laulis kaasagi saali suur jõulupuu.
Ja milline loomingulisus tekkis flöödilastes. Kauni ja pika jõululaulu esitas flööditüdruk Angela Muddi. Toredaid jõulusalme tuli lastel, kui varrukast.
Ja siis üllatused jõuluvana kingikotist. Kinke tuli kõigil lunastada ikka salmi või lauluga, plaks püramiidid olid vahvad. Villi Särekanno akordionil ja Veiko Siniroht kitarriga, kõlas laul ja kingipakid leidsid tee omanike juurde.
Kontserdi teises osas kõlasid flöödimängud saatemuusikaga CD plaadilt. Veiko ja Aliisi a capelle duett - ja tõeline jõulutunne oligi käes. Kummardus meie helimehele Eino Jõesarele, et kõik oluline kuuldavaks sai.
Mis saab olla kaunimat, kui jõulupäeval on koos lapsed, noored, memmed-taadid - põlvkondade sidusus. Nii see Raikküla Kultuurikeskuses just oligi.
Rahulikke jõule kõigile ja taaskohtumiseni uuel aastal, ikka Raikküla Kultuurikeskuses.
                                                                       ¤ Ene Kangur ¤


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar